Kuzu GYO Hakkında

1

1943 yılında kurulan ve 80 yıldır istikrarlı yükselişini sürdüren Kuzu Grup tarafından hayat geçirilen Kuzu Grup Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (Kuzu Grup GYO A.Ş.), gayrimenkul geliştirme ve turizm yatırımlarında lider oyuncu olma vizyonuyla hareket etmektedir.

Tüm projelerinde sürdürülebilirlik anlayışı ile hareket eden Kuzu Grup, sektöründe kalite ve güvenin temsilcisi haline gelirken, insanlığın refahı ve daha yaşanabilir bir dünya için yatırımlarına devam etmektedir.

Kuzu Grup Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. 15.06.2021 tarihinde kurulmuş ve 03.05.2023 tarihinde “Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.” (Kuzu Grup GYO A.Ş,) unvanını alarak gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmüştür.

Şirketimiz; gayrimenkuller, gayrimenkul projeleri, gayrimenkule dayalı haklar, sermaye piyasası araçları ve Sermaye Piyasası Kurulunca belirlenecek diğer varlık ve haklardan oluşan portföyü işletmek amacıyla paylarını ihraç etmek üzere kurulan ve sermaye piyasası mevzuatında izin verilen diğer faaliyetlerde bulunabilen sermaye piyasası kurumu niteliğinde kayıtlı sermayeli halka açık anonim ortaklıktır.

Kuzu Grup GYO A.Ş, dünyanın başlıca otel zincirlerinden Bonvoy ile 2021’de yaptığı işletme anlaşması yaparak İstanbul Ataköy sahilde faaliyete geçen JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea ile uzun vadeli kira sözleşmeleri imzalayarak düzenli ve öngörülebilir kira geliri elde etmektedir.

JW Marriott Hotel İstanbul Marmara Sea, 204 otel odası ve 62 uzun dönem konaklama yapılabilecek rezidans dairesi ile Ataköy’de, sahil erişimi ve eşsiz Marmara denizi manzarası ile misafirlerine hem şehir oteli konforu hem de deniz kenarının benzersiz konaklama tecrübesi sunmaktadır.